Medlemmer af Kommunalbestyrelsen

Få overblik over de 21 politikere, som er valgt ind i Morsø Kommune o og se kontaktinfo. Der er også genveje til pressefotos af kommunalbestyrelsen og til de politiske udvalg. Find også forretningsorden, styrelsesvedtægt og konstitueringsaftale mm

Mariesmindevej 7
7970 Redsted
Tlf.: 24 79 22 85
hans.ejner.bertelsen@morsoe.dk

Formand Økonomiudvalget

Hans Ejner Bertelsen

Download pressefoto af Hans Ejner Bertelsen 

Gammel Landevej 117, Tødsø
7900 Nykøbing Mors
Tlf.: 24 79 22 71
viggo.vangsgaard@morsoe.dk

 Viggo Vangsgaard

Download pressefoto af Viggo Vangsgaard

Søndenom 9, Emb
7990 Øster Assels
Tlf.: 24 79 22 53
meiner.noergaard@morsoe.dk

Formand for Udvalget for Teknik og Miljø

Meiner Nørgaard

Download pressefoto af Meiner Nørgaard

Agervejle 14, V Hvidbjerg
7960 Karby
Tlf.: 26 15 13 08
jette.jepsen@morsoe.dk

Næstformand Børne- og Kulturudvalget

Jette Jepsen

Download pressefoto af Jette Jepsen

Rosenvej 27
7900 Nykøbing Mors
Tlf.:24 79 20 41
hs@morsoe.dk

Formand Det Sociale Udvalg

Henning Sørensen

Download pressefoto af Henning Sørensen

Anemonevej 1
7900 Nykøbing Mors
Tlf.:60 13 66 27
lene.svenningsen@morsoe.dk

Næstformand for Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget

Lene Svenningsen

Download pressefoto af Lene Svenningsen

Agertoften 2
7900 Nykøbing Mors
Tlf.: 27 89 53 73
pia.storm@morsoe.dk

Pia Storm

Download pressefoto af Pia Storm

Årbækmøllevej 17, Ørding
7990 Øster Assels
Tlf.: 24 79 22 46
ansgar.nygaard@morsoe.dk

Næstformand for Udvalget for Teknik og Miljø

Ansgar Nygaard

Download pressefoto af Ansgar Nygaard 

Sundbyvej 236
7950 Erslev
Tlf.: 23 74 13 46
henrik.jensen@morsoe.dk

Henrik Jensen

Download pressefoto af Henrik Jensen

Rolstrupparken 42

7900 Nykøbing mors

Tlf.: 30 29 88 86

klaus.larsen@morsoe.dk

Klaus Hvidtfeldt Larsen

Download pressefoto af Klaus Hvidtfeldt Larsen

Hammervænget 5
7900 Nykøbing Mors
Tlf.: 23 74 18 85
jens.dahlgaard@morsoe.dk

Jens Dahlgaard

Download pressefoto af Jens Dahlgaard

Skrænten 14
7900 Nykøbing Mors
Tlf.: 23 44 18 93
peter.lillebaek@morsoe.dk

 

Peter Lillebæk

Download pressefoto af Peter Lillebæk

Jasminvej 36
7900 Nykøbing Mors
Tlf.: 51 88 30 20
ellen.philipsen.dahl@morsoe.dk

Formand Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget

Ellen Philipsen Dahl

Download pressefoto af Ellen Philipsen Dahl

Raadhustorvet 4 B, 1.

7900 Nykøbing Mors

Tlf.: 24 79 20 27

tore.muller@morsoe.dk

Formand for Børne- og Kulturudvalget

Tore Müller (A)

Download pressefoto af Tore Müller 

Præstbrovej 251, Erslev

7950 Erslev

Tlf.: 60 53 67 97

hanne.haldrup@morsoe.dk

Hanne Haldrup

Download pressefoto af Hanne Haldrup

Provst Schades Alle 42

7900 Nykøbing Mors

Tlf.: 28 44 77 99

anja.alsoer@morsoe.dk

Anja Birch Alsøer (V)

Download pressefoto af Anja Birch Alsøer 

Jølbygårdsvej 8, Solbjerg

7950 Erslev

Tlf.: 23 46 45 48

anette.svindborg@morsoe.dk

Anette Svindborg

Download pressefoto af Anette Svindborg

Kirkebyen 42
7950 Erslev
Tlf.: 23 74 18 59
jakob.kortbaek@morsoe.dk

Næstformand for Det Sociale Udvalg

Jakob Kortbæk

Download pressefoto af Jakob Kortbæk

Skralderupvej 24, Sejerselv

7900 Nykøbing Mors

Tlf.: 24 89 76 68

tage.andersen@morsoe.dk

Tage Andersen (V)

 Download pressefoto af Tage Andersen (V)

Grøndalsvej 14

7900 Nykøbing mors

Tlf.: 51 20 44 80

john.christiansen@morsoe.dk

John Christiansen (A)

Download pressefoto af John Christiansen